Fondy Prvej penzijnej patria k najúspešnejším na trhu

Vydavateľstvo MAFRA Slovakia v spolupráci so Slovenskou asociáciou správcovských spoločností odovzdali ocenenia TOP FOND Slovakia 2018. Najpredávanejším realitným fondom sa stal NÁŠ PRVÝ REALITNÝ FOND o.p.f. Celkovo získala Prvá penzijná správcovská spoločnosť až tri ocenenia.

J&T BOND EUR zmiešaný o.p.f. sa stal fondom s najlepším výnosom a rizikom v kategórii konzervatívne zmiešané a štruktúrované fondy. Fondy Prvej penzijnej vyhrali aj v ďalších dvoch kategóriách „Hoci je Stabilný fond o.p.f. na trhu iba od augusta 2018, hneď sa stal najvyhľadávanejším podielovým fondom pre konzervatívnych sporiteľov,“ hovorí Martin Kaňa, generálny riaditeľ Prvej penzijnej.  Na vyše 8,8 milióna predajov sa dokázal vytiahnuť len za štyri mesiace. Ide o takmer dva milióny predajov viac ako dosiahol konkurenčný fond s druhým najlepším predajom. V prípade Stabilného fondu ide o špeciálny fond pre tých klientov, ktorí majú záujem o investovanie do dlhopisov s vyšším výnosom, než aké sú vo fondoch krátkodobých investícií alebo na termínovaných vkladoch.

Veľmi dobre si počínal aj NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f., ktorý s vyše 49 miliónmi predajov skončil ako najpredávanejší podielový fond vo svojej kategórii. „Rovnako aj realitný fond je vhodný pre konzervatívnejších investorov, ktorí nechcú riskovať kúpu bytu na investíciu v období, kedy sú ceny nehnuteľností pomerne vysoko a ich ďalší nárast nemusí byť samozrejmosťou. A to najmä v prípade, že by si naň museli požičať, čo by znižovalo ich budúci výnos kvôli nákladom na úver,“ dodáva M. Kaňa.

Vyhodnotenie výsledkov k 31.12.2018 

  • Fond s najlepším výnosom a rizikom v kategórii konzervatívne zmiešané a štruktúrované fondy - J&T BOND EUR zmiešaný  o.p.f.      
  • Najpredávanejší podielový fond v kategórií dlhopisové fondy - Stabilný fond o.p.f.
  • Najpredávanejší podielový fond v kategórii realitné fondy a fondy alternatívnych investícií - NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f.