"Nie sme olympijskí športovci, ale v investovaní sme borci!"

V Prvej penzijnej sa snažíme nielen o zdravý prístup k financiám, ale aj o zdravie našej firmy. V nedeľu sme sa preto spoločne stretli na športovom podujatí Národný beh Devín, ktorý sa tento rok konal už po 72. krát.

Zostavili sme firemný tím, a týmto ročníkom odštartovali našu novú bežeckú tradíciu. Šesť športovcov z Prvej penzijnej (Martin Kaňa, Jozef Mesároš, Daniel Lukovič, Michaela Bezdeková, Simona Blažová a Silvia Cisaríková) doplnil riaditeľ divízie obchodu Poštovej banky Gabriel Balog.

Zo začiatku sa zdalo, že nám počasie nebude priať. Tesne pred štartom začalo pršať a bláznivý apríl ukazoval svoje sily v podobe studeného vetra. „Beh Devín som bežal už ôsmykrát, no tento ročník považujem za najchladnejší“, vyjadril sa náš generálny riaditeľ Martin Kaňa. Napokon nás ani zlé počasie neodradilo od poriadnych výkonov. Dvom najrýchlejším bežcom z tímu sa tento rok podarilo celú trasu odbehnúť pod 1 hodinu, zvyšní piati dobehli tesne za nimi. S celkovým časom 5 hodín 8 minút a 44 sekúnd sme sa tak umiestnili na 95. mieste a potvrdili tak naše tohtoročné heslo, ktoré sme mali aj na tričkách: „Nie sme olympijskí športovci, ale v investovaní sme borci!“

Tak ako aj v športe platí, že iba pravidelnou prípravou a správnou disciplínou získame požadované ovocie, tak aj pri investovaní máme možnosť dosahovať vysnívané zhodnotenie. Ako? Predsa pravidelným investovaním, vďaka ktorému sa vyhneme nesprávnemu načasovaniu investície, ktoré hrozí pri jednorazovom zainvestovaní väčšej sumy. 

Beh Devín