Majte si banku akú chcete. Ale investujte s nami!

Stačí byť online a mať 20 eur mesačne a vaše peniaze môžu zarábať už o pár minút. A to bez zbytočných administratívnych prekážok.

  • 10.03.2021
  • BLOG
  • -
  • 0 min čítania

Investovať v Prvej penzijnej zvládnete jednoducho a bez obáv. Áno, aj vy. Fakt. Pripravte si občiansky preukaz, mobil, tablet alebo notebook s kamerou, dostatok svetla, IBAN svojho účtu a môžete ísť na to  https://my.penzijna.sk/onboarding/uvod

Možnosť online investovania ponúkame na Slovensku ako jediná správcovská spoločnosť na trhu. Niekto by mohol namietať, že to nie je pravda, keďže viaceré banky ponúkajú túto alternatívu. My však nepodmieňujeme online investovanie iným produktom či službou. U nás netreba byť klientom našej materskej banky, ani v nej mať účet a platiť ďalšie poplatky. Netreba vypĺňať ani Dotazník primeranosti, ako tí, čo investujú na pobočke.

V našom online investovaní si vyberú všetci

Tak tí konzervatívni, ako aj ľudia, ktorí sú ochotní ísť do rizika. Pre prvých menovaných máme pripravené tri fondy – Náš Prvý Realitný, o.p.f., ktorý od svojho vzniku dosiahol ročnú výkonnosť na úrovni 4,47 percenta (k 22.2.2021), Kapitálový fond o.p.f. s výkonom 3,29 percenta od svojho vzniku a Office real estate found o.p.f. s výkonnosťou 2,65 percenta p.a. od svojho vzniku.

Ten prvý je vhodný na krátkodobé investovanie do realít s nízkym rizikom (2 na stupnici rizikovosti), druhý skôr na strednodobý horizont s o stupienkom vyšším rizikom (3 na stupnici rizikovosti), stále však na spodku stupnice rizikovosti. Posledný je vhodný na dlhodobé investície (2 na stupnici rizikovosti).

Pre dynamických investorov máme v online forme pripravený Aktívny fond o.p.f. V škále rizikovosti od 1  do 7 je vysoko – na šiestej priečke. Je preto určený tým, ktorí nezačnú panikáriť okamžite, ako si pripíšu straty. Jeden deň sa môžu ich investície hlboko prepadnúť a na ďalší narásť. Za všetko hovorí aj jeho výkonnosť. Od vzniku fondu je na úrovni 10,6 percenta ročne.

Ponuku fondov budeme ešte rozširovať

Vývoj svojej investície si budú môcť klienti sledovať v e-investorovi. Môžu sa doň prihlásiť kedykoľvek a odkiaľkoľvek a sledovať stav a vývoj svojej investície.

Tu treba ale upozorniť všetkých, ktorí využijú možnosť online investovania, aby stav svojho konta nesledovali naozaj každý deň. Trhy sa hýbu a nie je dobré peniaze presúvať v emotívne vyšpičkovanej chvíli.

Oveľa lepšie je investovať pravidelne (mimochodom bez vstupného poplatku a už od 20 eur). Dočasné pády na trhoch sa tak nikoho nedotknú tak bolestivo, ako by sa to mohlo v horších časoch stať ľuďom s jednorazovou veľkou investíciou. A vďaka pravidelnosti je možné na prepadoch ešte aj zarobiť.

Online formou chceme priblížiť investovanie k bežným ľuďom. A prispieť touto troškou k zlepšeniu ich finančnej kondície a vlastne aj finančnej gramotnosti. Pretože informácie, ku ktorým je bezproblémový prístup, dokážu pozitívne pohnúť ich svetom.