Fond NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f. rozširuje svoje portfólio

Najväčší realitný fond na Slovensku NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f., ktorý patrí do portfólia PRVEJ PENZIJNEJ SPRÁVCOVSKEJ SPOLOČNOSTI POŠTOVEJ BANKY správ. spol., a.s., prichádza na trh s novým projektom v jedinečnej nitrianskej lokalite Kynek. Výstavbu viladomov v tejto lokalite realizuje v spolupráci s J&T REAL ESTATE.

Komunitné bývanie v atraktívnych jedenástich vila domoch ponúkne záujemcom 77 bytových jednotiek od praktických dvojizbových až po luxusné a priestranné štvorizbové. Viladomy v uzavretom areáli budú mať len tri nadzemné podlažia a približne tretinu celého pozemku bude tvoriť zeleň.  Súkromné predzáhradky a viac ako sto parkovacích miest prinesie novým majiteľom pocit pohody v príjemnom domove. Najväčšou pridanou hodnotou bude bývanie v tichej lokalite s vynikajúcou dostupnosťou a previazanosťou na mesto. Pre toto územie je charakteristická zástavba výlučne rodinných domov v blízkosti historického kaštieľa s anglickým parkom a športovo-rekreačným areálom.

Do portfólia fondu tak pribudne ďalší významný projekt. „Som presvedčený, že projekt Rezidencie Kynek prispeje k dlhodobej výkonnosti podielového fondu NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f.,“ hovorí Vladimír Salkovič, člen predstavenstva PRVEJ PENZIJNEJ SPRÁVCOVSKEJ SPOLOČNOSTI POŠTOVEJ BANKY správ. spol. a.s.

Jedným zo súčasných trendov je uprednostnenie komunitného bývania pred panelákovou anonymitou. Podľa tohto kritéria boli rezidencie navrhnuté. Jednotné architektonické stvárnenie, zachováva príjemnú vizualitu celého projektu. Vstup do domu bude zo severozápadnej strany zo zapusteného a chráneného „závetria“. Komunikačné jadro vytvorí schodisko a samozrejmosťou je osobný výťah. Prízemné byty budú mať vlastné predzáhradky a vyššie poschodia balkón alebo terasu. Veľké a kvalitné okná zabezpečia presvetlenie priestoru prirodzeným svetlom a navodia ľahkosť a vzdušnosť. Použitím rekuperácie a výberom moderných technológií sa optimalizuje energetická náročnosť prevádzky nielen bytových jednotiek, ale aj celého domu, čím vzniká efektívna úspora nákladov. S výstavbou sa začne už túto jeseň a predpokladané ukončenie prác je už v roku 2020.

„Pozemok v pokojnej časti Kynek s príjemným vidieckym nádychom a predsa výhodami bývania v meste, ponúka celú škálu benefitov či už pre mladých, rodiny s deťmi alebo starších klientov. Aj preto sme mysleli na efektívne dispozície všetkých bytov, ktoré sú pre našich klientov rovnako dôležité,“ vysvetlil výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.