Dajte svojim peniazom šancu zarobiť

Obchodovať na burze a zarobiť tisíce eur je lákavá predstava. Nie všetci však rozumieme investovaniu tak ako Warren Buffett (americký miliardár, pozn. autora). Sledovanie finančného trhu je pre bežného človeka náročné na čas aj znalosti.  A presne preto sme tu pre vás.

  • 23.10.2020
  • BLOG
  • -
  • 4 min čítania

Čo sa deje s vašimi peniazmi po zainvestovaní u nás?

Celý proces sa začína uzatvorením obchodu na obchodnom mieste. Naši šikovní portfólio manažéri skontrolujú, či sú všetky zmluvné dokumenty úplné a správne. Po spracovaní všetkých dokumentov sa vaše peniaze zmenia na podielové listy a naši portfólio manažéri ich zainvestujú do vami zvoleného fondu.

Ako sa naši portfólio manažéri starajú o vaše investície?

Viete, čo je to Bloomberg? Je to najlepší kamarát našich portfólio manažérov – prostredníctvom tohto softvéru analyzujú dáta z finančného trhu. Vytvárajú a realizujú investičnú politiku vo fondoch Prvej penzijnej. Investujú na burzách s cennými papiermi, nakupujú a predávajú akcie, dlhopisy, fondy, ETF. Jednoducho povedané, odbremeňujú vás od každodenného sledovania správ a trhov.

Čo by ste mali urobiť, aby vaše peniaze dostali šancu zarobiť?

Stačí, ak dodržíte investičný horizont fondov, v ktorých máte svoje peniaze zainvestované. Práve dlhodobé a pravidelné investovanie je najlepším nástrojom na elimináciu výkyvov. Svoje peniaze preto nevyberajte z fondov predčasne. Ich stratégiu vždy prispôsobujeme aktuálnej situácii na trhu tak, aby sa ich prípadný pokles nedotkol. 

Príďte sa spýtať do ktorejkoľvek pobočky Poštovej banky, ako môžu vaše peniaze s nami zarábať. Teraz aj so 100 % zľavou zo vstupného poplatku...

Ďakujeme, že nám veríte 😊

Prvá penzijná ponúka vo svojich fondoch komplexné riešenia všetkých aktív – akcií, dlhopisov, komodít aj realít. Aktuálne môžete v pobočke Poštovej banky investovať do 7 otvorených podielových fondov. Ide o portfólio konzervatívnych, vyvážených a dynamických fondov. Fondy sú odstupňované podľa dĺžky investičného horizontu, očakávaného výnosu a rizika. Bližšie informácie o fondoch nájdete na www.penzijna.sk.