BLOG

Najnovšie články

Tipy v investovaní

Na otázky odpovedá: Matej Varga, vedúci úseku riadenia investícií v Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky.

Celý článok

Štátne dlhopisy s extrémne dlhou splatnosťou

Na otázky odpovedá: Matej Varga, vedúci úseku riadenia investícií v Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky.

Celý článok

Všetko, čo vás zaujíma o investovaní do akcií

Množstvo vyzváňajúcich telefónov, monitorov s číslami a prekrikujúcich sa ľudí. Vďaka filmom si takto predstavuje svet burzy a obchodovania s cennými papiermi väčšina z nás. Aká je však skutočnosť? Odpovedali sme na všetko, čo by vás mohlo o tejto téme zaujímať.

Celý článok

Investovanie sa tento rok oplatí

Na akciových trhoch očakávajú odborníci pozitívny vývoj. Preto, ak ste ešte nezačali s investovaním a máte voľné financie, nemali by ste váhať. Navyše v mesiacoch máj a jún investujete so 100 % zľavou zo vstupného poplatku.

Celý článok

Majte si banku akú chcete. Ale investujte s nami!

Stačí byť online a mať 20 eur mesačne a vaše peniaze môžu zarábať už o pár minút. A to bez zbytočných administratívnych prekážok.

Celý článok

Tri prvenstvá pre naše fondy

V súťaži TOP FOND Slovakia 2020 sme si odniesli tri prvenstvá 😊 • Najpredávanejším podielovým fondom v kategórii realitné fondy a fondy alternatívnych investícií sa stal Office real estate fund o.p.f.• Najpredávanejším podielovým fondom v kategórii dlhopisové fondy sa stal Stabilný fond o.p.f.•...

Celý článok

Bez rizika a predsa prerábate. Aké sú výhody investovania oproti sporeniu?

Bratislava, 10. februára 2021: Niektoré banky už začali účtovať záporné úroky. To znamená, že za uloženie peňazí musíte zaplatiť. Dosiaľ platili banky vám. Zatiaľ sa to na Slovensku týka len veľkých firemných klientov. Na pozore by sa však mali mať aj drobní sporitelia. Ak nechcú prerábať, mali b...

Celý článok

Pravidelné investovanie či jednorazová investícia?

Rôzne životné situácie nás učia, že je lepšie mať nasporené peniaze ako žiť bez akýchkoľvek rezerv. Buď vďaka nim preklenieme nepriaznivé obdobie alebo si môžeme dopriať pokojnejšiu starobu či lepší život pre naše deti. Pozreli sme sa na to, ako dokážu bežní ľudia zhodnocovať svoje úspory a či je...

Celý článok

Prečo Trumpa trhy milovali a Bidena sa obávali

Správanie sa trhov ovplyvňuje naše výnosy. Donalda Trumpa si ako prezidenta história určite zapamätá. Tak kontroverzná osoba akou bol 45. prezident USA sa len tak ľahko nenájde. Stačí spomenúť len niektoré jeho výroky či počiny, od stavania múru na hraniciach s Mexikom cez obchodnú vojnu s Čínou...

Celý článok

Dajte svojim peniazom šancu zarobiť

Obchodovať na burze a zarobiť tisíce eur je lákavá predstava. Nie všetci však rozumieme investovaniu tak ako Warren Buffett (americký miliardár, pozn. autora). Sledovanie finančného trhu je pre bežného človeka náročné na čas aj znalosti.  A presne preto sme tu pre vás.

Celý článok